Logo

Production Lines in the Food Family

Food 
Size: 12,000 ft2
Glass Bottles Glass Bottles
7 Units
Milk Milk
14 Units
==>

==>
Bottled Milk Bottled Milk
9 Units
Setup Costs: $24,000Monthly: $4,700
Food 
Size: 12,000 ft2
Cans Cans
8 Units
Sugar Sugar
11 Units
==>

==>
Cola Cola
13 Units
Setup Costs: $24,000Monthly: $4,500
Food 
Size: 12,000 ft2
Glass Bottles Glass Bottles
4 Units
Grapes Grapes
14 Units
==>

==>
Wine Wine
8 Units
Setup Costs: $24,000Monthly: $4,350
Food 
Size: 12,000 ft2
Cans Cans
4 Units
Corn Corn
10 Units
==>

==>
Canned Corn Canned Corn
9 Units
Setup Costs: $24,000Monthly: $4,200
Food 
Size: 12,000 ft2
Corn Corn
15 Units
Sugar Sugar
11 Units
==>

==>
Corn Flakes Corn Flakes
10 Units
Setup Costs: $24,000Monthly: $3,900
Food 
Size: 12,000 ft2
Beef Beef
12 Units
Cans Cans
5 Units
==>

==>
Canned Soup Canned Soup
10 Units
Setup Costs: $24,000Monthly: $4,200
Food 
Size: 12,000 ft2
Beef Beef
10 Units
Plastic Pellets Plastic Pellets
4 Units
==>

==>
Packaged Beef Packaged Beef
10 Units
Setup Costs: $24,000Monthly: $4,100